100% satisfaction guarantee Immediately available after payment Both online and in PDF No strings attached
logo-home
Samenvatting Communicatiewetenschappelijke Beroepsoriëntatie (B-KUL-S0F72B) $10.72   Add to cart

Summary

Samenvatting Communicatiewetenschappelijke Beroepsoriëntatie (B-KUL-S0F72B)

1 review
 69 views  2 purchases
  • Course
  • Institution

Dit document bevat al mijn lesnotities van de inleidende les en de daaropvolgende gastcolleges van het vak communicatiewetenschappelijke beroepsoriëntatie aan de KU Leuven. Alle informatie van de powerpoint slides is geïntegreerd in de samenvatting. De belangrijkste grafieken en afbeeldingen staa...

[Show more]

Preview 4 out of 83  pages

  • May 26, 2022
  • 83
  • 2021/2022
  • Summary

1  review

review-writer-avatar

By: tischlee • 2 year ago

avatar-seller
COMMUNICATIEWET.
BEROEPSORIËNTATIE
LES 1: INTRODUCTIE
INLEIDING
Het vak realiseert een brug tussen educatie en het praktijkveld

Professor Tim Smits
Assistenten Yana Borgonjon, Gijs Fannes en Eva Koppen

Vandaag:
- Doelstellingen
- Opbouw
- Evaluatie
- Planning



DOELSTELLINGEN
Kennismaken met de werking van organisaties in het algemeen en organisaties binnen de
communicatie-industrie in het bijzonder.

Kennis maken met voornaamste domeinen waar je later aan de slag kan
- Mediaproductie
- Marketing/reclame
- Bedrijfscommunicatie/PR
- Journalistiek
- (Academisch of marktonderzoek)

Helpt je uitdagingen binnen elke sector te herkennen en begrijpen

Helpt je in de toekomst het beleid binnen die sectoren mee vorm te geven



WERKING
- Mensen komen praten over het werkveld in gastcolleges
- Reader, zelfstandig verwerken
o Verschillende teksten per domein
- Werkcolleges waarin gewerkt wordt aan de opdracht

MAAK LINKEDIN CONNECTIES MET GASTSPREKERS

Bedrijfsbezoeken in de verschillende sectoren
- Plaatsen zijn beperkt, inschrijfmodule

1

,EVALUATIE
Examen meerkeuzevragen (13/20)

Groepsopdracht (7/20)
- Paper (5/20)
- Presentatie van 15 minuten (2/20)

Diepte-interviews over één van de onderwerpen die behandeld worden in de reader of die actueel
zijn in de huidige samenleving.
- Genderissues
- Work-life balance
- Ethische kwesties in het domein
- De voornaamste vaardigheden van werknemers
- Impact van een concrete actuele evolutie (bv. social media, fake news)

Eerste werkcollege op 25 februari

Neem tijdig contact op met respondenten
- Misschien via LinkedIn?



PLANNING
(Zie slides)
Bedrijfsbezoeken duren vaak langer dan 2u
Bedrijfsbezoeken vallen na de colleges en gastlessen



STAGES IN DE COMMUNICATIE-INDUSTRIE
Artikel uit de reader van Frenette.
- Bevindingen zijn nog steeds relevant

Introductie:
- Communicatiewetenschap biedt een brede basiskennis
- Ter voorbereiding op het werkveld lopen veel studenten stage
o Waarom (niet)?
o Wat verwacht je van een stage en van een stageplaats
o Wat verwacht een stageplaats van jou?

Stage heeft een vrij formele setting tussen de opleiding, het bedrijf en de student




2

,De creatieve industrie wordt gekenmerkt door een aanbod aan potentiële werknemers dat de vraag
overstijgt

De artistieke arbeidsmarkt werd jaren terug al omschreven als een “reservoir of workers ready to
work without the need to pay them wages”

The intern economy
- Meningen over de waarde en invulling van stages zijn verdeeld
- Win-win versus cheap-dispense labour (goedkoop leger arbeidskrachten)
- Een negatief gevolg zou zijn dat er een systeem ontstaat waarbij toekomstige werknemers
moeten wedijveren voor onbetaalde stages om kans te maken op een betaalde positie, zeker
in culturele industrieën (maar ook bijvoorbeeld internationale PR-bureaus)

Krantenartikel “Europese jeugd zit vast in stage-jungle”
- Er is een zeker gevaar dat mensen na hun studie nog gratis stage gaan lopen voor eigen
ervaring op te doen, dan moet je echt wel een strak plan hebben voor de toekomst dat je er
iets nuttig uit haalt dat je anders zal mislopen anders is dat het niet waard.

Noodzakelijk om te onderzoeken wat betrokkenen (stagiaires en stagebegeleiders) echt doen tijdens
zo’n stage

Voorgaand onderzoek:
- Stagiaires geven aan dat stages niet aan verwachtingen voldoen (Muhamad et al., 2009)
- Stagiaires zijn soms teleurgesteld door de ervaring (Taylor & de Laat, 2013)
- Stagiaire en stagebegeleider interpreteren de ervaring vaak helemaal anders (Knemeyer &
Murphy, 2002)



CARRIÈRES IN DE MUZIEKINDUSTRIE
- Onvoorspelbaar
- Competitieve industrie opgebouwd rond een klein aantal grote bedrijven en een groot aantal
gespecialiseerde onafhankelijke bedrijven, die beide kampen met onstabiele
werkomgevingen
- Steeds meer onderzoek naar de werkomstandigheden en subjectieve ervaringen van de
werknemers in de culturele industrieën
- Sterke focus op werknemers in het domein van muziek, film, televisie en de uitgeverswereld



Werknemers in de culturele sector gaan hun carrière vaak framen en organiseren rond die sector en
niet rond een bepaalde organisatie:




3

, De onzekerheid binnen deze sectoren laat zich vooral voelen bij aanvang van een loopbaan


DISCOUNTING
- Career progression paradox: er is ervaring nodig om een job te kunnen krijgen, maar je moet
een job hebben om ervaring te kunnen opdoen

- Discounting = strategie die jongeren gebruiken om de nood aan ervaring te verzoenen met
de nood aan een job om die ervaring te verwerven

- Discounting = gratis of reduced-pay werk

- Men verwerft ‘stretchwork’: “whose content mostly fits a person’s base of competence but
that also contains a smaller component with which a person has no experience” (O’Mahony
& Bechky, 2006)

- Niet altijd voordelig, kan frustratie teweegbrengen (bv. stagiaire bij een filmproductie die een
hele week fruit moet aanvullen voor de catering)




CARRIÈRES IN DE MUZIEKINDUSTRIE
- De entertainmentsector maakt veelvuldig gebruik van onbetaalde stagiaires
- Stagiaires voeren volgens de auteur ‘provisional labor’ uit:
o Tijdelijk
o Voorwaardelijk
o Ambigu (wat je er zelf van maakt)
- Onderzoek gaat na wat stagiaires doen, wat ze kunnen bereiken en waarom werkgevers
stagiaires tewerkstellen



METHODE
- Participerende observatie
- Semigestructureerde interviews
- Bij stagiaires in de muziekindustrie en werknemers


RESULTATEN
1. De stage is wat je er zelf van maakt


4

The benefits of buying summaries with Stuvia:

Guaranteed quality through customer reviews

Guaranteed quality through customer reviews

Stuvia customers have reviewed more than 700,000 summaries. This how you know that you are buying the best documents.

Quick and easy check-out

Quick and easy check-out

You can quickly pay through credit card or Stuvia-credit for the summaries. There is no membership needed.

Focus on what matters

Focus on what matters

Your fellow students write the study notes themselves, which is why the documents are always reliable and up-to-date. This ensures you quickly get to the core!

Frequently asked questions

What do I get when I buy this document?

You get a PDF, available immediately after your purchase. The purchased document is accessible anytime, anywhere and indefinitely through your profile.

Satisfaction guarantee: how does it work?

Our satisfaction guarantee ensures that you always find a study document that suits you well. You fill out a form, and our customer service team takes care of the rest.

Who am I buying these notes from?

Stuvia is a marketplace, so you are not buying this document from us, but from seller FloorVbck. Stuvia facilitates payment to the seller.

Will I be stuck with a subscription?

No, you only buy these notes for $10.72. You're not tied to anything after your purchase.

Can Stuvia be trusted?

4.6 stars on Google & Trustpilot (+1000 reviews)

72042 documents were sold in the last 30 days

Founded in 2010, the go-to place to buy study notes for 14 years now

Start selling
$10.72  2x  sold
  • (1)
  Add to cart