MATH CALCULUS (MATHCALCULUS)
South Georgia College
All 4 results
Sort by
![Hesi Math, Readings, Vocabs and A&P Exam Revised 2023 Questions And Answers.](/docpics/641f4f454d686_2515706.jpg)
-
Hesi Math, Readings, Vocabs and A&P Exam Revised 2023 Questions And Answers.
- Exam (elaborations) • 19 pages • 2023
-
EXCELLENTNURSE
-
- $11.49
- + learn more
Hesi Math, Readings, Vocabs and A&P Exam Revised 2023 Questions And Answers. 
Hesi Math word problems 
If 6 textbooks cost $354, how much do 13 textbooks cost? 
if 6 textbooks cost $354, then 1 textbook costs: $354/6= $59. Since 1 textbook cost $59, 13 
textbooks will cost $59* 13= $767 
A runner leaves his house at 7:45 for a morning run. If he travels at an average speed of 6mph 
and gets back home at 10:00, how far did he run? 
If the runner is out from 7:45 to 10:00, he ran for 2:15. 
2;15=...
![Hesi Math, Readings, Vocabs and A&P Exam Revised 2023 Questions And Answers.](/docpics/641f143834916_2514916.jpg)
-
Hesi Math, Readings, Vocabs and A&P Exam Revised 2023 Questions And Answers.
- Exam (elaborations) • 19 pages • 2023
-
Tutorexpert01
-
- $11.49
- + learn more
Hesi Math, Readings, Vocabs and A&P Exam Revised 2023 Questions And Answers. 
Hesi Math word problems 
If 6 textbooks cost $354, how much do 13 textbooks cost? 
if 6 textbooks cost $354, then 1 textbook costs: $354/6= $59. Since 1 textbook cost $59, 13 
textbooks will cost $59* 13= $767 
A runner leaves his house at 7:45 for a morning run. If he travels at an average speed of 6mph 
and gets back home at 10:00, how far did he run? 
If the runner is out from 7:45 to 10:00, he ran for 2:15. 
2;15=...
![Hesi Math, Readings, Vocabs and A&P Exam Revised 2023 Questions And Answers.](/docpics/641e2b7b098d8_2512643.jpg)
-
Hesi Math, Readings, Vocabs and A&P Exam Revised 2023 Questions And Answers.
- Exam (elaborations) • 19 pages • 2023
-
DoctorReinhad
-
- $12.49
- + learn more
Hesi Math, Readings, Vocabs and A&P Exam Revised 2023 Questions And Answers. 
If 6 textbooks cost $354, how much do 13 textbooks cost? 
if 6 textbooks cost $354, then 1 textbook costs: $354/6= $59. Since 1 textbook cost $59, 13 
textbooks will cost $59* 13= $767 
A runner leaves his house at 7:45 for a morning run. If he travels at an average speed of 6mph 
and gets back home at 10:00, how far did he run? 
If the runner is out from 7:45 to 10:00, he ran for 2:15. 
2;15= 2.25 hours. 
Since he t...
![MATH CALCULUS Hesi Math word problems Questions and Answers,100% CORRECT](/docpics/60ab6edbf40aa_1128428.jpg)
-
MATH CALCULUS Hesi Math word problems Questions and Answers,100% CORRECT
- Exam (elaborations) • 35 pages • 2021
-
paulhans
-
- $18.49
- 1x sold
- + learn more
MATH CALCULUS Hesi Math word problems Questions and Answers 
 
 
If 6 textbooks cost $354, how much do 13 textbooks cost? 
if 6 textbooks cost $354, then 1 textbook costs: $354/6= $59. Since 1 textbook cost $59, 13 textbooks will cost $59* 13= $767 
 
 
A runner leaves his house at 7:45 for a morning run. If he travels at an average speed of 6mph and gets back home at 10:00, how far did he run? 
If the runner is out from 7:45 to 10:00, he ran for 2:15. 2;15= 2.25 hours. 
Since he travels at an a...
![Verkoop je kennis op stuvia](https://www.stuvia.com/hosted-imgs/app/stock-fotos/banner_seller_big.jpg)
How did he do that? By selling his study resources on Stuvia. Try it yourself! Discover all about earning on Stuvia